DELAGEAR - sklep z fotelami gamingowymi
Najlepsza klawiatura gamingowa - tradycyjna czy mechaniczna?
Najlepsza klawiatura gamingowa - tradycyjna czy mechaniczna?

Wielu zapalonych graczy stawia na klawiatury mechaniczne. Nie każdy musi jednak podzielać ich opinie. Dobra klawiatura gamingowa to przede wszystkim taka, która zapewnia wygodę użytkowania i ułatwia osiąganie lepszych wyników w grach. Którą wybrać? 

Klawiatura tradycyjna

A w zasadzie membranowa, bo tak oficjalnie się nazywa. Zbudowana z połączonych ze sobą gumowych wypustek pod poszczególnymi przyciskami, których nacisk powodują uruchomienie klawisza. 

Zalety: 

1. Cicha ze względu na gumowy mechanizm wciskania klawiszy. 

2. Dostępna w wielu wariantach cenowych: Znajdziesz klawiatury za 20 zł, a także modele za około 300 zł. 

3. Lekka: A wszystko dzięki zastosowaniu takich materiałów jak plastik czy guma. 

Wady: 

1. Mniej trwała: Klawisze przygotowane są na kilka milionów wciśnięć. Najczęściej wyrabia się gumowa wypustka, obniżając wygodę korzystania z klawiszy. 

2. Wolniejsza: Reakcja pojawia się dopiero po wciśnięciu klawisza praktycznie maksymalnie do końca. 

3. Trudniejsza w czyszczeniu: W tradycyjnej klawiaturze klawiszy nie da się wyciągnąć, wszelkie zanieczyszczenia, które znajdą się pod przyciskami są więc trudne do wyczyszczenia. 

Klawiatura mechaniczna

Jej działanie opiera się na przyciskach uruchamianych przy pomocy plastikowych przełączników. Każdy klawisz posiada osobny mechanizm, co znacznie przyspiesza czas reakcji. 

Zalety: 

1. Trwalsza: Plastikowe wypustki nie wyrabiają się tak szybko jak gumowe w tradycyjnej klawiaturze. Niektórzy twierdzą, że żywotność mechanicznych modeli jest nawet 10 razy większa od tradycyjnych modeli. 

2. Szybsza: Wciśnięcie klawisza powoduje natychmiastową reakcję. Jest to szczególnie ważne w grach, w których liczy się refleks, takich jak strzelanki czy RPG. Szybszy jest też czas odskoku, co przyczynia się do zwiększenia liczby wciśnięć klawisza. 

3. Bardziej precyzyjna: Wystarczy delikatne wciśnięcie klawisza, aby wywołać daną akcję. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy musimy w grze wcisnąć po sobie kilka klawiszy w krótkim czasie. 

Wady: 

Głośna: Wielu graczy uzna tę cechę za korzyść. Klawiatura mechaniczna „hałasuje” jak maszyna do pisania. Jednak ten dźwięk nie każdemu może przypaść do gustu. 

Droga: Ceny mechanicznych modeli są zwykle większe od ich tradycyjnych odpowiedników. 

Podsumowując, niezależnie od modelu który wybierzesz, warto osobiście sprawdzić, jak wygodne jest dla Ciebie korzystanie z danego mechanizmu. Jednocześnie pamiętaj, że nie tylko dobra gamingowa klawiatura wpływa na lepsze wrażenia z gier. Równie istotny jest ergonomiczny fotel gamingowy, biurko, mysz oraz odpowiednie ustawienie monitora. 

Bestsellery
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
995,00 zł
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
995,00 zł
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium