DELAGEAR - sklep z fotelami gamingowymi
Jak dobrze ustawić fotel gamingowy?
Jak dobrze ustawić fotel gamingowy?

Nawet najlepszy ergonomiczny fotel gamingowy nie zadba w pełni o zdrowie naszego kręgosłupa. W końcu ergonomiczny nie oznacza uniwersalny. Każde siedzisko trzeba wcześniej wyregulować - do swojego wzrostu oraz krzywizn kręgosłupa. Na co zwrócić uwagę? 

Wysokość siedziska

Usiądź wygodnie na fotelu i ustaw wysokość tak, aby Twoje stopy luźno spoczywały na podłodze. Zwróć uwagę, aby kąt między łydką a udem miał nieco więcej niż 90 stopni. W praktyce dla większości osób wysokość siedziska będzie znajdować się trochę poniżej linii ich kolan. 

Poduszka lędźwiowa

Nie skłamiemy, jeśli powiemy, że jest to jedna z najważniejszych części ergonomicznego fotela. To ona odpowiada za podparcie części lędźwiowej kręgosłupa, czyli tej najbardziej narażonej na ból w trakcie długich sesji przed komputerem. Dopasuj ją do krzywizny swoich pleców. Idealna pozycja poduszki to taka, w której wywiera ona delikatny ucisk na kręgosłup. Nie zrażaj się tym, że na samym początku może Ci ona nieco przeszkadzać - po kilkunastu minutach zapomnisz o jej istnieniu. 

Poduszka pod kark

Dopasuj ją do wysokości swojej szyi. Poduszka powinna zapewniać podparcie na odcinku szyjnym i odciążać Twój kark. Jest szczególnie przydatna w chwilach relaksu, gdy chcesz rozluźnić mięśnie, opierając głowę na zagłówku. 

Podłokietniki

Najlepiej jeśli wybierzesz fotel, w którym możesz ustawić podłokietniki aż w 3 lub 4 płaszczyznach. Najważniejsza będzie jednak ich wysokość. Ustaw ją tak, aby kąt pomiędzy Twoim ramieniem, a przedramieniem wynosił nieco więcej niż 90 stopni. Podłokietniki powinny subtelnie wspierać Twoje ramiona i odciążać odcinek piersiowy kręgosłupa. 

Zwróć też uwagę na ich ustawienie względem biurka. Najlepiej, aby była możliwość wsunięcia podłokietników pod blat. W przeciwnym razie mogą wywoływać u Ciebie pochylenie kręgosłupa.  

Oba podłokietniki powinny być ustawione na tej samej wysokości. Jeśli wygląda to u Ciebie inaczej, przyjrzyj się pozycji swojego ciała w trakcie korzystania z fotela - być może masz tendencję do przeciążania tylko jednej strony. 

Nie tylko fotel gamingowy

Odpowiednie ustawienie fotela gamingowego to tylko początek drogi do zapewnienia sobie komfortowej i zdrowej pozycji przy biurku. Największe znaczenie ma to w jaki sposób siedzisz oraz to, czy robisz sobie przerwy. Wskazane jest, aby co pół godziny wstać, porozciągać się lub pójść na krótki spacer. 

Bestsellery
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
975,00 zł 699,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
975,00 zł 699,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium