DELAGEAR - sklep z fotelami gamingowymi
Jak zadbać o zdrowie i prawidłową postawę przy biurku?
Jak zadbać o zdrowie i prawidłową postawę przy biurku?

Siedzący tryb życia

8 godzin siedzenia przy biurku, powrót do domu – oczywiście samochodem, a w domu od razu na kanapę. Brzmi znajomo? Większość dnia spędzamy siedząc, a brak ruchu jest epidemią dzisiejszych czasów. Mocno odbija się to na naszym zdrowiu, skutkując schorzeniami, takimi jak:

- zwyrodnienia kręgosłupa i ból pleców,

- osłabienie mięśni grzbietu,

- łokieć tenisisty,

- zespół bolesnego barku,

- zespół suchego oka, 

- niewydolność układu oddechowego,

- problemy z układem krążenia, 

- spadek koncentracji i kreatywności, 

- zmęczenie i obniżenie nastroju. 

Jak prawidłowo siedzieć przy biurku?

Najlepszym sposobem na uniknięcie wspomnianych dolegliwości jest regularna aktywność fizyczna i zminimalizowanie czasu przy biurku. Dla większości z nas nie jest to jednak możliwe, bo przecież trzeba jakoś pracować. Należy więc zadbać o higienę miejsca pracy. Jak prawidłowo przygotować biurko do pracy? Wystarczy pamiętać o kilku kwestiach. 

Fotel i biurko

W fotelu biurowym spędzamy średnio 8 godzin dziennie, nie można więc wybrać pierwszego lepszego krzesła. Fotel do pracy, by był bezpieczny dla naszego zdrowia, musi spełniać kilka kluczowych wymagań. Przede wszystkim powinien posiadać opcję regulowania wysokości, a także być wyposażony w podłokietniki i zagłówek. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku fotel gamingowy. Taki mebel jest zaprojektowany z myślą o długim siedzeniu, więc jego konstrukcja stanowi świetne podparcie dla kręgosłupa.

Wysokość biurka musi być dopasowana do naszego wzrostu. Nie mniej ważne są także jego pozostałe wymiary – głębokość i szerokość. Powierzchnia biurka powinna pozwalać nam na ergonomiczne ustawienie myszy czy klawiatury, a także innych przedmiotów niezbędnych przy pracy. 

Prawidłowe ustawienie komputera

Eksperci zalecają, by górna krawędź monitora znajdowała się na wysokości naszego wzroku. W innym wypadku organizm intuicyjnie przybierze skrzywioną postawę, która nie będzie ograniczała widoczności ekranu. Monitor powinien również stać bokiem do źródła światła. 

Prawidłowa postawa przy biurku

Chcąc utrzymać prawidłową pozycję przy biurku, musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Plecy powinny być wyprostowane i komfortowo przylegać do oparcia fotela. Stopy kładziemy płasko na ziemi, ewentualnie na specjalnym podnóżku, natomiast przedramiona układamy na blacie biurka.

Jak dbać o oczy przy komputerze?

Pierwszą zasadą dbania o wzrok podczas pracy przy komputerze są regularne przerwy. Warto wiedzieć, że każdej osobie pracującej w ten sposób przysługuje 5 minut przerwy na każdą godzinę spędzoną przed ekranem. Ten czas najlepiej wykorzystać patrząc w dal – przynosi to ulgę zmęczonym oczom. Ważne jest także odpowiednie oświetlenie. Jeśli biurko ustawimy przy oknie, będziemy dłużej korzystać z przyjaznego oczom naturalnego światła. Pracując wieczorem, korzystajmy jedynie z dobrej jakości światła sztucznego. Dodatkowym wsparciem dla wzroku będzie stosowanie nawilżających kropli do oczu oraz zakładanie do pracy specjalnych okularów odbijających światło niebieskie. 

 

Bestsellery
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
997,00 zł 647,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
997,00 zł 647,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
1 147,00 zł 797,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
1 147,00 zł 797,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium