DELAGEAR - sklep z fotelami gamingowymi
Jaki sprzęt do streamowania na początek?
Jaki sprzęt do streamowania na początek?

Skoro chcesz zacząć streamować, to na pewno wiesz, jak ważny jest dobry komputer, mysz czy klawiatura. Jednak to nie wszystko. Nie wystarczą także same chęci i ciekawy content. Jako widzowie przyzwyczailiśmy się do wysokiej jakości oglądanych treści. Jeśli obraz czy dźwięk nie są w naszym odczuciu wystarczająco dobre, bez sentymentów porzucamy filmik czy streama i idziemy tam, gdzie nasze wymagania zostaną spełnione. O czym więc trzeba pamiętać zaczynając przygodę ze streamowaniem?

Mikrofon

Dobry dźwięk jest niezwykle ważny, zwłaszcza jeśli nie będziesz pokazywać swojej twarzy, a widz będzie opierał się tylko na zrzucie obrazu z gry i Twoim głosie. Mikrofony dzielimy na dynamiczne i pojemnościowe. Dynamiczne, jak wskazuje nazwa, sprawdzą się raczej w akcji, czyli przy nagraniach w plenerze czy podczas rozmów. Są niewielkich rozmiarów, mają mały zakres rejestracji dźwięku i może je wygodnie przyczepić do ubrania. Streamerów gamingowych powinny interesować raczej te drugie. Są to klasyczne mikrofony, które można ustawić na biurku lub specjalnym ruchomym ramieniu. Wyróżnia je wysoka czułość i jakość przechwytywanego dźwięku. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych modeli w różnych przedziałach cenowych.

Kamera

Nie wszystkie emocje przekażesz samym głosem – znacznie ważniejsza jest mimika, dlatego większość streamerów pokazuje swoją twarz. Typ kamery, tak jak mikrofonu, należy dobrać do rodzaju streamu. Jeżeli tworzysz content gamingowy, a Twoja postać przez większość czasu będzie znajdowała się w małym kwadraciku w rogu ekranu, wystarczy Ci niewielka kamerka internetowa – pamiętaj jednak o odpowiednim oświetleniu. W innym przypadku potrzebny Ci będzie zdecydowanie bardziej zaawansowany sprzęt i umiejętność ustawienia odpowiednich parametrów nagrywania. 

Urządzenie przechwytujące obraz 

To niezwykle ważny element wyposażenia streamera. Pozwala na przechwytywanie obrazu z komputera lub konsoli. Opcji jest naprawdę wiele – mogą być to karty wewnętrzne zewnętrzne, HDMI lub USB. Wszystko zależy od posiadanego przez Ciebie sprzętu i potrzeb. Najważniejsza jest jakość obrazu, np. FullHD lub 4K, oraz kompatybilność z Twoim sprzętem – nie chcesz przecież żadnych obciążeń i zacinania. 

Nie tylko technologia – fotel gamingowy

Wszystkie wymienione wyżej punkty zapewniają wygodę odbioru Twoim widzom, nie możesz jednak zapominać o sobie. By móc w pełni cieszyć się z rozgrywki lub skupić się na tworzeniu treści, warto zaopatrzyć się w porządny fotel do biurka – najlepiej gamingowy. Tego typu siedziska stworzone są z myślą o wielogodzinnym siedzeniu, więc ich konstrukcja zapewnia solidne wsparcie kręgosłupa, chroni przed bólem pleców i gwarantuje maksimum wygody nawet podczas bardzo długich streamów. 

Bestsellery
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
995,00 zł
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
995,00 zł
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
1 125,00 zł 869,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium