DELAGEAR - sklep z fotelami gamingowymi
Witaj na Blogu
Mam fotel gamingowy - co dalej ?
Mam fotel gamingowy - co dalej ?

MAM FOTEL GAMINGOWY - CO DALEJ ?

  

Jeśli udało Ci się wybrać fotel gamingowy dla siebie, to przede wszystkim - gratulujemy! Teraz pozostaje złożyć fotel i cieszyć się jego codziennym użytkowaniem. Wcześniej jednak warto dokonać wstępnych ustawień fotela „pod siebie”. Ale może po kolei…

 

ZŁOŻENIE FOTELA       

Złożenie fotela gamingowego nie powinno dla Ciebie stanowić problemu. Większość producentów dołącza krótką instrukcję, pokazującą krok po kroku, jak połączyć ze sobą poszczególne elementy. Z reguły do złożenia fotela w zupełności wystarczy jedna osoba, jeśli jednak zupełnie nie masz wprawy w tego typu sprawach, wtedy warto zadbać o pomocnika. Fotele skręca się wykorzystując znajdujące się w zestawie śruby oraz klucz imbusowy (czyli ten o przekroju sześciokąta foremnego), który również powinien znajdować się w zestawie. Zamiast tego możesz też użyć wkrętarki – będzie szybciej. Choć i tak dobrą praktyką jest dokręcenie ręczne kluczem na samym końcu, tak aby nie było żadnych luzów. Cały proces składania fotela raczej nie zajmie dłużej niż 30 minut, a jeśli robisz to sprawnie to nawet połowę tego czasu.

Ukończenie składania fotela gamingowego to piękna chwila… Jak już skończysz ją celebrować (nie spiesz się), możesz przystąpić do wstępnych ustawień fotela i dostosowania różnych regulacji do siebie. Od właściwych ustawień fotela będzie zależał komfort korzystania z niego, więc warto zrobić to dobrze.

 

WYSOKOŚĆ FOTELA

Standardowo na początku ustaw wysokość fotela w taki sposób, aby Twoje stopy dotykały do podłoża całą powierzchnią, a kolana ułożone były w zgięciu pod kątem około 90 stopni. Taka pozycja jest optymalna, gdyż wtedy Twój ciężar będzie równomiernie rozkładał się na powierzchni siedziska fotela, dzięki czemu nawet długi czas spędzony na fotelu nie będzie męczący dla Twoich nóg.

 

FUNKCJA BUJANIA

Jeśli Twój fotel ma funkcję bujania (funkcja TILT -  większość foteli gamingowych ją posiada), to dobrym pomysłem jest wstępna regulacja oporu odchylania za pomocą pokrętła znajdującego się pod siedziskiem. Jest to jedna z tych rzeczy, które z reguły ustawia się tylko jeden raz na początku. Odblokuj funkcje bujania i zobacz, czy odpychając się nogami, możesz swobodnie odchylić się do tyłu z całym fotelem. Jeśli opór jest zbyt duży – poluzuj pokrętło obracając je np. 5 razy (w kierunku oznaczonym strzałką z napisem „loose”) i sprawdź ponownie. Jeśli chcesz usztywnić mechanizm bujania – przekręć pokrętło w przeciwnym kierunku (strzałka oznaczona „tight”). Ustaw poziom oporu odchylania dostosowując go do własnej wagi i preferencji.

 

PODŁOKIETNIKI

Kolejną rzeczą jest regulacja podłokietników. Jeśli Twój fotel posiada zaawansowaną regulację pozycji podłokietników w kilku płaszczyznach (3D lub 4D), to pierwszą rzeczą powinno być ustawienie właściwej ich wysokości, odpowiednio do Twojego wzrostu. Natomiast dodatkowe możliwości regulacji możesz wykorzystywać w zależności od potrzeb chwili – eksperymentując z różnymi ustawieniami, odkryjesz, że inne ustawienia sprawdzą się najlepiej podczas gry w wykorzystaniem gamepada,  inne podczas pracy, a jeszcze inne okażą się najwygodniejsze podczas oglądania filmu w bardziej zrelaksowanej pozycji (np. przy odchylonym do tyłu oparciu fotela).

 

ERGONOMICZNE PODUSZKI – TAK, CZY NIE?

Niektóre fotele wyposażone są w ergonomiczne poduszki, których funkcją jest dodatkowe podparcie odcinka lędźwiowego (dolna część kręgosłupa) oraz odcinka szyjnego, czyli karku. Korzystanie z tych poduszek jest oczywiście opcjonalne – można je przyczepiać, odczepiać, a także zmieniać ich pozycję (wyżej-niżej). Zaczynając od poduszki pod odcinek lędźwiowy, najlepiej samemu sprawdzić która pozycja będzie dla nas najwygodniejsza. Jeśli wzrost osoby używającej fotela jest bliżej górnej rekomendowanej granicy dla danego modelu, to może się okazać, że wygodniejsze będzie zrezygnowanie z poduszki lędźwiowej, dzięki czemu będziemy mogli dosunąć się plecami całkowicie do oparcia i wykorzystać pełną głębokość siedziska w fotelu. To istotne, bo często zapominamy, że zbyt krótkie siedzisko fotela (czyli takie, gdzie między miejscem gdzie kończy się siedzisko, a miejscem wewnętrznego zgięcia kolana, jest dużo pustej przestrzeni) sprawia, że cały nasz ciężar przypada na mniejszą powierzchnię naszego ciała (konkretnie pośladków i tylnej części ud), co oznacza większą siłę nacisku i w efekcie mniejszy komfort siedzenia i dużo szybsze zmęczenie.  

Jeśli chodzi o poduszkę pod kark, to jej użycie zdecydowanie polecamy. Należy jedynie pamiętać o ustawieniu jej na właściwiej wysokości, tak aby opierając się na fotelu wyczuwać ją dokładnie na wysokości karku (a nie górnej części pleców, ale też nie głowy), tak aby skutecznie podpierała i odciążała odcinek szyjny kręgosłupa.

Bestsellery
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Szary Materiałowy
995,00 zł
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 606 Czarny Materiałowy
995,00 zł 797,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Szary Materiałowy
1 125,00 zł 899,00 zł
szt.
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
Fotel Gamingowy DELAGEAR G 808 Czarny Materiałowy
1 125,00 zł 899,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium